10/10 Kalite Puanı ile

Anında İlk Sıra ve Düşük Maliyetli Çevrimiçi Reklamcılık

Google Ads

Google Ads

Reklamın büyüğü küçüğü olmaz! Satışlarınızı arttırmak ve hızlı bir şekilde büyümek istiyorsanız Google ADS hizmetimizi deneyebilirsiniz.

Düşük Maliyet İle Daha Fazla Kişiye Ulaşın!

Web Tasarım SA Google ADS hizmetimiz ile bütçenizi en aza çekerek daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlıyoruz. Yıllardır bu sektörde hizmet veren bir firma olarak işin en ince detayına kadar bilgi sahibiyiz. İstediğiniz sektöre, istediğiniz anahtar kelimede anında Google ADS reklam onayını alarak sizlere hızlı ve kaliteli bir hizmet sunmuş oluyoruz.

Google ADS Nedir ?

Eski isimi ile Google adwords olan bir reklam hizmetidir. Google arama sonuçlarında veya anlaşmalı internet sitelerinde, Youtube gibi platformlarda reklamlarınızı çıkaran bir reklam sistemidir. Bu reklam sisteminde birden fazla reklam çeşidi vardır. Bunlar nelerdir ;

Google ADS Reklam Çeşitleri

Arama Ağı Reklam

Reklamda kullanacağınız anahtar kelime odaklı bir reklam çeşididir diyebiliriz. Kullanmış olduğunuz anahtar kelime ziyaretçiler tarafından aratıldığında sizin reklamınız başta çıkacaktır. Buda sitenize gelen ziyaretçinin sitenizin ne ile ilgili olduğunu kolayca anlamasına sebep olacaktır.

Youtube Reklam Ağı

2005 Yılından beri aktif olarak milyonlarca kullanıcıya hizmet veren Youtube’de reklam hizmeti almak sizi oldukça mutlu edecektir. Günde ortalama 2 milyar ziyaretçiye hizmet veren bu platformda yayınlanan reklamlar sitenizi uçuşa geçirecektir. Bu reklam çeşidini kullanarak sizde reklamınızın milyonlarca kişiye erişimini sağlayabilirsiniz.

Alışveriş Reklam Ağı

Genellikle Google Shopping ADS olarak bilinen işe yarar bir reklam modelidir. Sanal mağazanız üzerinden satış yapıyorsanız bu reklam hizmetini tercih edebilirsiniz. Sitenizde satımış olduğunuz ürünün anahtar kelimesini kullanarak reklam verirseniz Google sizin ürününüzü en popüler ürünler arasında gösterecektir. Bu hizmet sayesinde ürünlerinizin satışının arttığını göreceksiniz.

Anahtar Kelimeler Nasıl Seçilmelidir ?

Reklam vermeden önce neden reklam vermek istediğinizi tamamen belilermeniz gerekmektedir. Reklam vermeden önce rakip firma analizi yapmanız reklamdan olumlu geri dönüş almanızı sağlar. Reklamını vereceğiniz ürünün anahtar kelimesini kullanmaya dikkat edin. Alakasız anahtar kelimeler kullanırsanız olumlu bir geri dönüş elde edemezsiniz. Ve boş yere reklam parası ödemiş olursunuz. Anahtar kelime analizi yaparken aranma hacimlerine ve rekabetine dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer anahtar kelimlerinizin rekabeti büyük ise o anahtar kelimede çok sayıda reklam çıkacak demektir. Bu nedenle rekabeti düşük anahtar kelimeler kullanarak reklamlarınızı daha etkili hale getirebilirsiniz.

Reklamlara Ne Kadar Ücret Ödenir ?

Reklam ücretlerinin standart bir fiyatı bulunmamaktadır. Sizin bütçenize göre reklam ayarlaması yapılabilir. Örneğin 50 TL bütçeniz var ise buna göre bir reklam verme şansınız vardır. Reklam sıralamalarında Google öncelikli olarak yüksek TBM’li reklamları öncelikli sıraya koyar. Çünkü TBM fiyatı ne kadar yüksek olursa reklam kalite puanınızda fazla olur. Ne kadar çok reklam kalite puanına sahip iseniz reklamlarınız diğer firmalardan önde tutulur.

TBM Nedir ?

Açılı ‘ Tıklama Başına Maliyet’ olan bir fiyattır. Bu sizin seçtiğiniz anahtar kelimeye verdiğiniz maliyettir. Örneğin reklam verdiğinizde ziyaretçi reklamınıza bastığında 1 TL ödemek istiyorum gibi sistem mevcuttur. Her sektörün TBM’si farklıdır. Bazılarında az fiyat ödeyerek öne çıkma imkanı sağlayabilirsiniz. Bazılarında ise yüksek fiyatlar ile öne çıkma işlemi yapabilirsiniz. Bunun tek nedeni seçmiş olduğunuz sektör ve anahtar kelimelerdir.

Google Ads Mobil Sonuçları

Google Ads Mobil Sonuçları

Reklam Kalite Puanı Nasıl Artar ?

Google ADS en çok bu konuya önem vermektedir diyebiliriz. Peki kalite puanınızı nasıl arttırabilirsiniz? Bunun önemli unsurları şunlardır: Kalitesi ve aranma hacimi yüksek kelimeler tercih etmeniz gerekir, anahtar kelimenizin verdiğiniz reklam ile alaka düzeyi kontrol edilir, vermiş olduğunuz reklamdaki sitenin açılış hızı önemli bir rol oynar ve en önemliside TBM yani tıklama başına ödemek istediğiniz ücrettir. Bunları yerine getirerek Google tarafından kaliteli bir reklam anlaşması sağlayabilirsiniz.

Google ADS Reklam Vermeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Reklam işlemine başlamadan önce gerekli rakip analizini doğru bir şekilde yapamanız gerekmektedir. Web Tasarım SA Google ADS hizmetimiz ile biz bunları sizin yerinize gerçekleştiriyoruz. Reklamını yapacağınız sitenin veya ürünün anahtar kelimesini iyice düşünmeniz gerekmektedir. Anahtar kelime analizini iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Reklam metininizi hazırlarken ziyaretçilerinizin veya müşterilerinizin rahatça okuyabileceği ve anlayabileceği bir dilde yazmanız gerekmektedir. Reklam bütçenizi sizi üzmeyecek şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

Eğer verdiğiniz reklamlar ile siteniz alakasız ise Google tarafından reklam hesabınız askıya alınabilir. Hesabınızın askıya alınma sebepleri değişiklik gösterebilir. Google’ın  koymuş olduğunu reklam kurallarına uymayan bir reklam hizmeti vermeye çalışırsanız hesabınız direkt olarak askıya alınabilir.